Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Norma de lucru
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Norma de lucru

Buna ziua!
Am o intrebare in legatura cu norma de lucru.
Se poate o persoana sa aiba doua contracte de lucru in locuri diferite cu norma intreaga de 8 ore?
Multumesc.
Buna seara,
Da se poate. Cumulul de CIM este permis. Este problema celor doi angajatori si a salariatului cum isi desfasoara efectiv activitatea.