Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Schimbare carte de identitate
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Schimbare carte de identitate

buna ziua in iulie imi , expira cartea de identitate casa in care locuiesc e proprietar bunicul meu care a decedat acum 2 ani bunica are drept de semnatura si ce pot sa fac pt ca ea e f in varsta ,are 90 de ani si se deplaseaza f greu,am nevoie si de alte acte doveditoare?
Faceti o cerere la serviciul Evidenta prin care solicitati deplasarea unui lucrator la dvs. acasa pentru a-i lua consimtamantul bunicii. Motivati cu faptul ca din cauza varstei si a problemelor de sanatate este netransportabila.

Puteti depune cererea si maine, nu conteaza ca expira abia in iulie. Profitati de perioada asta de dinaintea alegerilor pentru ca toate se rezolva repede acum :)