Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... trusou nastere
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

trusou nastere

buna ziua.la nastere se mai da ceva trusou de la primarie?multumesc
Nu se mai acorda asa ceva din august 2010.
Legea 118/2010 privind unele masuri necesare in vederea restabilirii echilibrului bugetar
Art. 15
(1) De la data intrarii in vigoare a prezentei legi, se abroga:
g) Legea nr. 482/2006 privind acordarea de trusouri pentru nou-nascuti, cu modificarile ulterioare, publicata in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, nr. 1.028 din 27 decembrie 2006

Legea a intrat in vigoare la 03.07.2010.
Cornel Vasile, Consilier juridic