avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 842 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Popriri pe conturi
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Popriri pe conturi

buna ziua.
dupa cat timp o persoana cu poprire pe conturi poate scapa de executor daca acest executor nu urmareste depunerea banilor in contul sau?
conturile sunt poprite si stiu ca exista un termen de prescriere.
mentionez ca eu sunt girant la un imprumut luat de un SRL care a fost desfintat prin insolventa.
ce trebuie sa fac pentru a scapa de aceasta poprire pe conturi care a fost instituita in luna Martie 2015 (acum un an si 2 luni)?
multumesc

Alte discuții în legătură

Executare silita adi68pop adi68pop buna ziua. dupa cat timp o persoana cu poprire pe conturi poate scapa de executor daca acest executor nu urmareste depunerea banilor in contul sau? conturile ... (vezi toată discuția)
Poprire Chitic_Ciprian Chitic_Ciprian Buna ziua ! Am avut o poprire in anul 2016 , din parte Xxxx , angajatorul mi-a poprit banii pe parcursul a 6 luni. In acest timp , am facut contestatie la ... (vezi toată discuția)
Abuz si indolenta executor bancar ALEXANDRA TAN ALEXANDRA TAN Buna ziua. Am aflat -cei drept :((-de la o prietena prin ce trece din cauza unui executor care a pus poprire pe conturile ei dar a uitat sa o si ridice dupa ... (vezi toată discuția)