Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... neluare in considerare cererea de interventie accesorie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

neluare in considerare cererea de interventie accesorie

Buna ziua!

Am formulat cerere de interventie accesorie in favoarea recurentului, deci in faza de recurs, insa instanta s-a pronuntat, fara sa ia in considerare cererea mea. Cum pot sa procedez?
Va multumesc!
Ar fi trebuit sa o ia in considerare deoarece,cererea de interventie pote fi facuta pana la inchiderea dezbaterilor in tot cursul judecatii,chiar si in caile extraordinare de atac.[Art.63(2)NCPC].Puteti formula cerere de revizuire conf.art.509(1) pct.1.NCPC.
va multumesc, asa m-am gandit si eu, ca doar vine in sprijinul recurentului, deci sunt aplicabile aceleasi masuri, proceduri ca si pt. recurent, prin urmare pot formula revizuire