Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... salarizare funct publici
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

salarizare funct publici

Daca in legea 273/2006 se precizeaza "Cheltuielile de personal aprobate nu pot fi majorate prin virari de credite bugetare" cum se pot suplimenta creditele bugetare ca urmare a majorarii salariilor prin hotarari de guvern?
Prin rectificari de buget cu majorarea proportionala a veniturilor bugetare (fie a veniturilor proprii fie a sumelor alocate de la bugetul de stat pentru activitatile finantate gen invatamant, asistenta sociala etc) .
Cum maresti veniturile daca nu ai incasari suplimentare?Exclus.Si nu ma refer la invatamant, pt ca acolo ne vin banii de la stat, ma refer la angajatii primariei.