Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Rezervare nume PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Rezervare nume PFA

Buna ziua,

In aprilie 2016, am facut rezervarea denumirii pt PFA si am achitat taxa de registru la casierie de 72 de lei, insa nu am mai depus restul de acte pentru inregistratea PFA-ului, hotarand sa aman/ sa anulez aceasta inregistrare de PFA.

In ce masura ma afecteaza acesta situatie?
Pot fi amendata/ pot avea controale pentru acest fapt?

Multumesc.

Buna seara,
Nu veti avea nici controale si nici nu veti primi amenzi. Daca nu depuneti dosarul in vederea infiintarii PFA-ului in termen de 3 luni atunci pierdeti rezervarea denumirii si va trebui sa achitati o noua taxa in acest scop.