Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... legea maternitatii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

legea maternitatii

Care este nr. legii maternitatii care se aplica in 2016 si in ce Monitor Oficial o gasesc ? Multumesc!!
OUG 96/2003 privind protecţia maternităţii la locurile de muncă, publicată în Monitorul Oficial nr. 750 din 27.10.2003
[ link extern ]

OUG 111/2010 privind concediul şi indemnizaţia lunară pentru creşterea copiilor,
publicata in Monitorul Oficial, Partea I nr. 830 din 10 decembrie 2010
- forma actualizata incepand cu 01.07.2016
[ link extern ]

- forma actuala
[ link extern ]

HG 52/2011pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor OUG nr. 111/2010 privind concediul si indemnizatia lunara pentru cresterea copiilor, publicata in Monitorul Oficial, Partea I nr. 78 din 31 ianuarie 2011
[ link extern ]