Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Actul normativ care reglementeaza valoarea ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Actul normativ care reglementeaza valoarea indemnizatiei pentru cresterea copilului in 2011

Imi puteti spune legea care reglementeaza valoarea indemnizatiei pentru cresterea copilului in 2011?

Multumesc
OUG 111/2010 aprobata cu modificari de Legea 132/ 2011 si normele de aplicare HG 52/2011
leuca_luminita, utilizator
- Este vorba de OUG 111/2010 privind concediul si indemnizatia lunara pentru cresterea copiilor, publicata in Monitorul Oficial, Partea I nr. 830 din 10 decembrie 2010).
- A fost modificata si completata de Legea 132/2011, publicata in Monitorul Oficial, Partea I nr. 452 din 28 iunie 2011.