avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Actul normativ care reglementeaza valoarea ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Actul normativ care reglementeaza valoarea indemnizatiei pentru cresterea copilului in 2011

Imi puteti spune legea care reglementeaza valoarea indemnizatiei pentru cresterea copilului in 2011?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 17:22, 17 Noiembrie 2011
OUG 111/2010 aprobata cu modificari de Legea 132/ 2011 si normele de aplicare HG 52/2011
Ultima modificare: Joi, 17 Noiembrie 2011
leuca_luminita, utilizator
- Este vorba de OUG 111/2010 privind concediul si indemnizatia lunara pentru cresterea copiilor, publicata in Monitorul Oficial, Partea I nr. 830 din 10 decembrie 2010).
- A fost modificata si completata de Legea 132/2011, publicata in Monitorul Oficial, Partea I nr. 452 din 28 iunie 2011.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copil myrya myrya Pentru a beneficia de indemnizatia pentru cresterea copilului trebuie sa ai12 luni de cand lucrezi pana in momentul in care se naste copilul? Multumesc, (vezi toată discuția)
Salariata cu copil, pfa cu copil Mariralu Mariralu Buna ziua, Ma confrunt si eu cu o dilema , sa presupunem ca am o salariata care se afla in concediu crestere copil, la terminarea celor 2 ani , ... (vezi toată discuția)
Concediu crestere copil vasilescupetro vasilescupetro Buna seara,aceasta lege este valabila in acest moment sau au mai intervenit modificari? 1. concediu de crestrea copilului pana la 1 an - indemnizatie ... (vezi toată discuția)