avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 700 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe Declaratie pe proprie raspundere.
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

Declaratie pe proprie raspundere.

Buna ziua,
As dori sa va rog sa ma lamuriti si pe mine intr-o chestiune aparuta in noul cod fiscal pentru care doresc sa stiu daca este sau nu obligatie pentru mine.
In Noul Cod Fiscal se prevede faptul ca cei care sunt comercianti de produse energetice cu codurile NC specificate in cod ar trebui sa intocmesca o declaratie pe proprie raspundere.
Vreau sa stiu daca am obligatia sa intocmesc aceasta declaratie si daca trebuie depusa la vreo autoritate.

Codul NC al produselor pe care le comercializez (dintre acestea primele trei le vindem si in vrac):

27101981 motor, compresor, turbine
27101983 hidraulic
27101987 angrenaje
27121090 vaselina
27101991 prelucrare metale
27101999 altele
Va rugam sa ne informati cine trebuie sa dea aceasta declaratie.




Multumesc!

Alte discuții în legătură

Obligatie de depunere a declaratiei pe proprie raspundere a comerciantilor de produse energetice Universul_tau Universul_tau Buna ziua, As dori sa va rog sa ma lamuriti si pe mine intr-o chestiune aparuta in noul cod fiscal pentru care doresc sa stiu daca este sau nu obligatie ... (vezi toată discuția)
Obligatie de depunere a declaratiei pe proprie raspundere a comerciantilor de produse energetice Universul_tau Universul_tau Buna ziua, As dori sa va rog sa ma lamuriti si pe mine intr-o chestiune aparuta in noul cod fiscal pentru care doresc sa stiu daca este sau nu obligatie ... (vezi toată discuția)
Urgent:produse accizabile gabiclenciu gabiclenciu va rog urgent un raspuns:un SRL care comercializeaza cafea,bere,coniac,plateste accize? Dar un SRL care vinde uleiuri de masina,aditivi,piese auto?Mentionez ... (vezi toată discuția)