Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate instrumente muzicale la bloc
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

instrumente muzicale la bloc

Exista cumva o regula de utilizare de instrumente muzicale (de exemplu pian) in apartamentele de bloc??
Gasiti aici Legea nr.61/ 1991 republicata: [ link extern ]
In cuprinsul legii veti gasi orele obligatorii pentru respectarea linistii in bloc, respectiv intre orele 22-6.
In cadrul asociatiei de proprietari pot fi stabilite, suplimentar si alte ore pentru odihna proprietarilor.