Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... anexa 9 pentru dosar somaj???
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

anexa 9 pentru dosar somaj???

Buna ziua,

Astazi am fost la ITM si mi-am ricicat Carnetul de Munca. Luni voi merge sa depun actele pentru somaj, insa o persoana cu care am vb. la ITM mi-a spus ca mi-ar mai trebui pentru dosarul de somaj si "anexa9"???. Eu nu am auzit pana acu despre aceasta anexa. Ma poate lamuri cineva? Va rog :)

Multumesc
Am scanat lista documentelor necesare in dosarul de somaj si o gasesti la " documente utile".
Vezi ce ai in dosar si ce-ti lipseste deoarece ca si denumire "Anexa 9" eu nu am gasit nimic in respectiva lista ( primita de la AJOFM) . Spe sa te ajute.
Este vorba de Anexa 26, care este o adeverinta de la angajator pe ultimele 12 luni, iar formatul este definit in Normele la lg somajului in Anexa 26.
va multumesc mullt:)
Cu placere.
Va doresc noroc in a va gasi un loc de munca!
:luck:
Aceasta anexa o luati de la AJOFM si o completeaza angajatorul.