Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... cadastru gratuit pentru locuinte in Bucuresti
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

cadastru gratuit pentru locuinte in Bucuresti

Buna ziua...Am citit despre efectuarea cadastrului gratuit si la terenuri si la locuinte in mai multe judete din tara. Nu am gasit insa nimic pentru Bucuresti. Ma puteti ajuta cu o informatie in acest sens? Multumesc.
Guvernul a aprobat H.G. nr. 294/2015 privind Programul national de cadastru si carte funciara cu program concret de implementare pana in anul 2023
In tara exista un numar de 3.181 de Unitati Administrativ Teritoriale (UAT), pentru care anual vor fi alocate fonduri care sa asigure ortofotoplanuri=imagini ale situatiei reale din teren
Capitala nu a primit inca fonduri
Multumesc