Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Decontare transport materiale
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Decontare transport materiale

In cadrul unui contract, furnizorului i se deconteaza transportul materialelor in functie de consumul specific si kilometrii parcursi.
Kilometrii parcursi ce vor fi decontati reprezinta doar kilometrii de la magazin la locul lucrarii sau si kilometrii parcursi in gol la intoarcere?
Multumesc anticipat.
vlad nicolae, moderator
Depinde de ce este mentionat in contract.