Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozitare I.I.
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozitare I.I.

Buna ziua. As dori sa ma lamuriti in urmatoarea problema: I.I., neplatitor de TVA, asociat unic -pensionar l.v., pentru anul 2015 unde venit net este de 15800 lei, am retinut ca voi plati impozit de 16% si tot la acesta suma 5.5% pt CASS, doar atat. In anul 2017 cand dupa 25 mai se trimit de la ANAF situatiile pt impozitare venituri se vor retine tot aceste doua taxe, sau sunt alte propuneri.
Cu multumiri anticipate
Modul de calcul si procentele raman la fel.