Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... loc de joaca zgomot infernal
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

loc de joaca zgomot infernal

Buna ziua
Locuiesc la curte linga o gradinita cu program normal .
Recent ,separat de aceasta activitate patronul a infintat intr-o cladire adiacenta un loc de joaca pentru copii atat interior cat si exterior cu serbari si muzica .Ce documente /aprobari ar fi trebuit sa aiba?Fiind o zona de case cu siguranta viata noastra va fi un infern.Dimineata galagia celor 60 de copii (care plecau la 12 deci era ok) si dupa amiaza activitatea de loc de joaca cu program 16-21
Ce se poate face?Cum au putut primi aviz de la primarie ?Era necesar acordul vecinilor?Mentionez ca fac petreceri si in weekend
Doresc sa mentionez ca s-a inceput prin a face petrecerile copiilor de la gradinita si au continuat cu petreceri generale .Activitatea s-a separat pentru ca aveau autorizatie de functionare doar pana la ora 12 la gradinita si deci intentia era oricum sa isi deschida loc de joaca privat
Multumesc
riana111, utilizator
Daca zgomotul produs va deranjeaza puteti sesiza oficial politia teritoriala,care in temeiul disp L nr 61/1991 republicata,poate aplica sanctiuni
Puteti sesiza oficial si serviciul urbanism din primarie
Buna ziua
Doresc va rog mai multe argumente .Am pregatit deja documentul pentru organele competente argumentand decat legea 61.Ma gindesc sa mai adaug si din codul civil dreptul la proprietate si la liniste? Rog dati-mi ma multa legsilatie sa spicuiesc din ea . Mentionez ca indivizii fac petreceri pentru copii cu surle si trimbite zilnic ,peste 90 db masurati la geamul meu .Daca e zona exclusive rezidentiala au voie la aceasta activitate? Mentionez ca inca nu si-au luat documentele,doar le-au depus
sunt ani de atunci, cum s-a rezolvat problema cu galagia?
Aveti la indemana urmatoarele variante :sesizari la.politie,angajare av pt sfaturi,redactare notificari,sesizari la primarie etc.Nu va raspunde nimeni la un topic deschis acum 5,6 ani,utilizatorul daca nu mai intra pe forum nu are cum se vada intrebarea dvs..

unprostanac a scris:

sunt ani de atunci, cum s-a rezolvat problema cu galagia?

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat