Forum Discuţii juridice Executare silită poprire salariu
Discuție deschisă în Executare silită

poprire salariu

un salariat are in prezent 3 popriri. Acestea au venit la societate de la 3 executori diferiti. Salariatul prezinta angajatorului o noua incheiere cu o alta suma de plata de la un alt creditor(o alta banca). Aceasta incheiere salariatul a primit-o la domiciliu acum 2 ani, insa a platit singur pana acum suma mentionata in incheierea respectiva.Este angajatorul obligat sa tina cont de aceasta noua incheiere in momentul stabilirii sumelor de plata pentru cei 3 creditori de pana acum? Trebuie sa plateasca angajatorul si suma aferenta acestui nou creditor?
deci va imparti cei 50% din salariu catre cei 3 creditori initiali?
Pana la comunicarea celei de-a patra popriri , va imparti 50% din salariul net la cei 3 debitori initiali - este parerea mea.

P.s.
Voi muta acest topic la Sectiunea Executare Silita , unde poate veti primi mai multe raspunsuri la problema dvs.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Va multumesc pentru informatii si pentru sprijin