Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Recipiente de gunoi lipite de bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Recipiente de gunoi lipite de bloc

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu Legi concrete pentru a face o a sesizare privind amplasarea ghenelor de gunoi chiar langa blocul nostru din Arad.
Mentionez ca aceste ghene de gunoi sunt efectiv lipite de lateralul blocului unde nu exista ferestre dar se aduna sobolanii si mirosul este insuportabil acum ca a venit vara.
Multumesc
PS: Eventual daca ati avea si un model de sesizare v-as fi recunoscoare din plin!
RamonaBrodo, utilizator
Puteti sesiza in scris primaria, DJSV si DJS, cu nr. de inregistrare/ data.
Ar fi util ca sesizarea sa fie facuta in numele asociatiei de proprietari cu cat mai multe semnaturi de la locatari.
Ghenele de gunoi pot fi amplasate in baza unui proiect tehnic, cu avizul primariei si al asociatiei de locatari.
Nu cred ca veti gasi un model standard de sesizare scrisa.