Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Semifabricate trimise terti
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Semifabricate trimise terti

Buna ziua, va rog sa-mi spuneti daca monografia pe care am gandit-o pentru situatia urmatoare este buna:

Tricotez produse pe care le trimit la terti pentru confectionare:
341=711 la cost de productie - intrare in gestiune
354=341 la cost de productie - iesire terti
345=354 la cost de productie+manopera - produse finite aduse de la terti
Multumesc anticipat!
A treia linie ar trebui sa fie

345 = 354 la cost de productie (cel cu care a iesit spre terti)
345 = 711 manopera terti (astfel in 345 veti avea cost productie inclusiv manopera)
Am inteles, multumesc frumos!