avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1231 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensia anticipata partiala
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensia anticipata partiala

Buna ziua,
Vineri 8 iunie a fost votata propunerea legislativa pentru modificarea Legii 263/2010, adica schimbarea modului in care se calculeaza pensia anticipata partiala.Intrebari:
1. De la ce data va intra in viroare?
2. Se recalculeaza si pentru persoanele care au iesit la pensie inainte de a intra in vigoare aceasta noua lege?
Multumesc.
Cu stima, R. Cristina

Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 13:04, 14 Iunie 2016
Sa asteptam sa apara legea in Monitorul Oficial si apoi discutam.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Proces legislativ. ContSters394463 ContSters394463 Buna ziua ! Nu am cunostinte in domeniu si pun o intrebare: Daca parlamentul voteaza o modificare a unui articol dintr-o lege este necesar ca presedintepe ... (vezi toată discuția)
Depunere dosar pensie cu 90 de zile inainte de data de pensionare NBotezatu NBotezatu Buna ziua, Propunerea legislativă pentru modificarea şi completarea Legii nr. 263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice, depusă la Senat, care ... (vezi toată discuția)
Noul act normativ referitor la grupele 1 si 2 de munca ronaldo77 ronaldo77 buna ziua!va rog mult vreau sa stiu daca s-au dat grupele 1 si 2 mama a lucrat in grupa 1 si vrea sa stie daca a aparut in monitorul oficial. Si eu daca ... (vezi toată discuția)