Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensia anticipata partiala
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensia anticipata partiala

Buna ziua,
Vineri 8 iunie a fost votata propunerea legislativa pentru modificarea Legii 263/2010, adica schimbarea modului in care se calculeaza pensia anticipata partiala.Intrebari:
1. De la ce data va intra in viroare?
2. Se recalculeaza si pentru persoanele care au iesit la pensie inainte de a intra in vigoare aceasta noua lege?
Multumesc.
Cu stima, R. Cristina

Sa asteptam sa apara legea in Monitorul Oficial si apoi discutam.