Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Noul act normativ referitor la grupele 1 si 2 de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Noul act normativ referitor la grupele 1 si 2 de munca

buna ziua!va rog mult vreau sa stiu daca s-au dat grupele 1 si 2 mama a lucrat in grupa 1 si vrea sa stie daca a aparut in monitorul oficial.
Si eu daca lucrez la un depozit angro eu am grupa s-au nu mie cum mi se calculeaza. a multumesc frumos.
Nu a aparut nicio modificare a Legii nr.263/2010.

Puteti citi si articolul din acest link
www.avocatnet.ro/content/art...
Cornel Vasile, Consilier juridic
deci nu a aparut in monitorul oficial?
Nu.
Pentru a intra in vigoare acele modificari, acestea trebuie sa fie promulgate prin decret prezidential si publicate in Monitorul Oficial.

Legea va intra in vigoare in termen de 3 zile de la data publicarii ei in Monitorul Oficial sau de la data mentionata in cuprinsul acesteia.
va rog mult sa ma anuntati cand intra in vigoare va multumesc frumos o zi buna.