avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1037 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Noul act normativ referitor la grupele 1 si 2 de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Noul act normativ referitor la grupele 1 si 2 de munca

buna ziua!va rog mult vreau sa stiu daca s-au dat grupele 1 si 2 mama a lucrat in grupa 1 si vrea sa stie daca a aparut in monitorul oficial.
Si eu daca lucrez la un depozit angro eu am grupa s-au nu mie cum mi se calculeaza. a multumesc frumos.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 21:09, 23 Iunie 2015
Nu a aparut nicio modificare a Legii nr.263/2010.

Puteti citi si articolul din acest link
www.avocatnet.ro/content/art...
Ultima modificare: Joi, 11 Iunie 2015
Cornel Vasile, Consilier juridic
deci nu a aparut in monitorul oficial?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu.
Pentru a intra in vigoare acele modificari, acestea trebuie sa fie promulgate prin decret prezidential si publicate in Monitorul Oficial.

Legea va intra in vigoare in termen de 3 zile de la data publicarii ei in Monitorul Oficial sau de la data mentionata in cuprinsul acesteia.
va rog mult sa ma anuntati cand intra in vigoare va multumesc frumos o zi buna.

Alte discuții în legătură

Modificarile la grupa 2 de munca Sarata 11 Sarata 11 Daca sa promulgat de presedinte modificarile la grupa a 2 a de munca si de cand se pune in aplicare. (vezi toată discuția)
Decizia ccr nr. 437/2013 LUCIAN_D13 LUCIAN_D13 Buna ziua ! In urma Deciziei CCR nr. 437/2013, Guvernul Romaniei a emis la data de 18.12.2013, o Ordonanta de urgenta pentru reglementarea unor masuri fiscal ... (vezi toată discuția)
Modificare legea 230/2007 marely marely Buna dimineata, S-a dat pe forum acum cateva zile o modificare a Legii 230/2007 am rugamintea sa imi comuniati in care monitor s-a publiat ... (vezi toată discuția)