Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Modificarile la grupa 2 de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Modificarile la grupa 2 de munca

Daca sa promulgat de presedinte modificarile la grupa a 2 a de munca si de cand se pune in aplicare.
Inca este la promulgare din 26.10.2019 ... Promulgarea legii se face în termen de cel mult 20 de zile de la primire.... adica, in speta, pana la 15.11.2019 .

Legea se publică în Monitorul Oficial al României şi intră în vigoare la 3 zile de la data publicării.
Update

Decret privind promulgarea Legii pentru modificarea Legii nr. 263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice (PL-x 218/08.04.2019);
[ link extern ]