Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Grupa a 2 a de munca de la 3 luni la 4 luni la an
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Grupa a 2 a de munca de la 3 luni la 4 luni la an

Aprobată de senat aprobată de camera deputaților data la semnat președintelui.Ce se intampla fraților. De ce nu tine acest președinte cu poporul.De ce nu semnează acest om o lege socială care este recunoscută de toată lumea.
Este la promulgare din 26.10.2019 ... Promulgarea legii se face în termen de cel mult 20 de zile de la primire.... adica, in speta, pana la 15.11.2019 .
Update

Decret privind promulgarea Legii pentru modificarea Legii nr. 263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice (PL-x 218/08.04.2019);
[ link extern ]