Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... ARENDARE TEREN
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

ARENDARE TEREN

Buna ziua

Arendarea unui teren extravilan pentru o perioada de 10 ani sau mai lunga are implicatii asupra mentinerii dreptului de proprietate al proprietarului ?
Dreptul de proprietate asupra terenului nu este afectat in cazul unui contract de arendare, precum cel prezentat de dvs., adica nu se pierde proprietatea daca la asta va ganditi.