Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Condamanare cu suspendare in lipsa???Urgent
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Condamanare cu suspendare in lipsa???Urgent

Daca eu plec din tara iar condamnare definitiva sa zicem cu suspendare este pese o luna trebuie sa ma prezint in tara la momentul ala sau pot termina contractul de munca?
În hotărâre scrie în ce condiții poate ieși din tara.

Nici mie nu îmi pare în regula cu libera circulație dar...asa e legea...

Noua lege este cu mari probleme și am spus de la începutul începutului...