avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 619 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Condamanare cu suspendare in lipsa???Urgent
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Condamanare cu suspendare in lipsa???Urgent

Daca eu plec din tara iar condamnare definitiva sa zicem cu suspendare este pese o luna trebuie sa ma prezint in tara la momentul ala sau pot termina contractul de munca?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 15:59, 19 Iunie 2016
În hotărâre scrie în ce condiții poate ieși din tara.

Nici mie nu îmi pare în regula cu libera circulație dar...asa e legea...

Noua lege este cu mari probleme și am spus de la începutul începutului...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plecare din tara - serviciu de probatiune capucino capucino Buna ziua. Verisorul meu a facut o prostie, a furat, si a fost condamnat la inchisoare cu suspendare. Problema este de trebuie sa vina din 6 in 6 luni la ... (vezi toată discuția)
Am o condamnare cu suspendare si perioade de probare, si as dorii sa plec din tara la munca. AlexandruProdan AlexandruProdan Buna dragi oameni. Dupa cum spune si titlul, am primit o condamnare pentru trafic de substante psihoactive, este vorba de 1 an si 6 luni cu suspendare si 3 ani ... (vezi toată discuția)
Suspendare cu supraveghere Stinga mihai Stinga mihai Buna ziua as dori sa stiu ce poate face anul asta am primit o pedeapsa cu suspendare de 1an si 8 luni si supraveghere pana in 2020 adica 3ani si ... (vezi toată discuția)