avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 598 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Obtinere informatii cu privire la sponsorizarile unui ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Obtinere informatii cu privire la sponsorizarile unui ONG

Buna ziua,

As dori sa stiu cum pot afla ce venituri incaseaza un ONG din sponsorizari si donatii. ONG-ul este sponsorizat din America.

Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 17:39, 18 Iunie 2016
Pe saitul Ministerului de Finante se publica bilantul contabil.

[ link extern ]
Iar daca sunteti membru al respectivului ong, aveti dreptul sa vi se puna la dispozitie aceste informatii in urma unei solicitari scrise catre conducere.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozit pentru ong maneaciprian17 maneaciprian17 Buna ziua! Am infiintat de curand o asociatie de tip ONG. Cand am mers sa scot CIF ul doamna de la administratia finantelor publice unde suntem arondati ... (vezi toată discuția)
Activitatea la o asociatie nonprofit lukserv lukserv Buna ziua, 1. Am o asociatie non-profit care se axeaza pe ajutorarea copiilor nevoiasi, cu dizabilitati si pe dezvoltarea educationala. In actele constitutive ... (vezi toată discuția)
Ong primii pasi sorin110 sorin110 Buna ziua, sunt presedintele unui ONG din septembrie anul trecut. Am citit mai multe post-uri aici pe forumul ONG, m-au ajutat sa inteleg mai bine ... (vezi toată discuția)