Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale IMPOZIT CLADIRI SI TERENURI
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

IMPOZIT CLADIRI SI TERENURI

A SOSIT PE NUMELE LUI TATA O POPRIRE PE CONT CA AR AVEA DE PLATA O SUMA - IMPOZIT LA PRIMARIE. EL NU ARE ROL DECAT PE O MASINA SI 50 METRI PATRATI PE CARE EXISTA O CAMERA COTATA CA ANEXA CRED. IMPOZITUL PE CARE IL ARE DE PLATIT ESTE IMPARTIT PE TEREN INTRAVILAN, EXTRAVILAN, CLADIRI, MASINA. EI SINT MAI MULTI FRATI, NU S A FACUT TAXA DE SUCCESIUNE CRED CA I S AU CALCULAT LUI TOATE PAMINTURILE. CUM SA PROCEDAM?
Pai mergeti la Primarie si solicitati o adeverinta rol pe numele tatalui d-voastra.
Apoi faceti o contestatie la executare si in paralel o petitie la Primarie.
gabescu a scris:

Pai mergeti la Primarie si solicitati o adeverinta rol pe numele tatalui d-voastra.
Apoi faceti o contestatie la executare si in paralel o petitie la Primarie.

Corect! Si discutati cu ceilalti frati ai tatalui in vederea dezbaterii succesiunii! In acest fel nu vor mai aparea astfel de probleme!