Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Adresa de functionare diferita de cea de la reg ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Adresa de functionare diferita de cea de la reg comertului

Este legal ca o societate comerciala sa fie inregistrata cu o adresa la registrul comertului si sa functioneze la o alta adresa?
Chiar daca adresa de la registrul comertului ar fi adresa veche si numele strazii s-ar fi schimbat intre timp?
Ar fi in competenta ANAF sa ia masurile impuse de lege?

Multumesc!
Da, este legal. O firma poate avea sediul social la o adresa si poate avea puncte de lucru la alte adrese. De altfel, intrebarea dvs nu e foarte clara.
nu are nici un punct de lucru.
Sediul principal este inscris la o adresa in registrul comertului, adresa care nu mai exista (numele strazii a fost schimbat cu multi ani in urma). Nici macar numarul imobilului nu corespunde cu cel din registrul comertului.
Revin cu intrebarea mea, va rog.
O societate comerciala are inscrisa la registrul cometrului o adresa, adresa care nu mai exista, in sensul ca atat numele strazii, cat si numarul, s-au schimbat. Este legal sa functioneze fara actualizarea datelor de la registrul comertului? Exista un termen pentru actualizarea datelor sau este in regula sa functioneze fara actualizarea acestor informatii?

Multumesc!