Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Legea MILoG din Germania
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Legea MILoG din Germania

Buna ziua.
As fi curios daca Legea MILoG din Germania se aplica si pentru angajatorii persoane juridice romane cu salariati incadrati in Romania. Legea MILoG din Germania este legata de salariul minim din Germania. Iata o traducere [ link extern ]
Mai concret: Un transportator roman - curierat ar intra sub incidenta legii MILoG daca tranziteaza Germania.
"Legislatia salariului minim nu se mai aplica pentru cursele de transport in tranzit, ci numai pentru cursele de caboraj sau cu incarcare/descarcare din/in Germania."
[ link extern ]