Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate parcare in fata curtii
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

parcare in fata curtii

Buna ziua,
Am inteles ca in fata curtii poti parca daca ai acces si placuta care sa semnalizeze aceasta. Conform carei reglementari, daca vreti sa mentionati. Mereu gasesc accesul in curte ocupat si persoane care comenteaza ca nu am cumparat si locul din fata portii. Macar bunul simt ar trebui sa functioneze. Sunt sigura ca daca s-ar intampla invers nu i-ar conveni. Asta este Romania si nu se va schimba.
Parcarea de domiciliu este reglementata de primarie prin emiterea unor ecusoane pe care se trec nr. autovehicul si zona de parcare.
Fiind domeniu public, nu se stabileste un loc fix pentru parcarea unei anumite masini. In mod normal, calea de acces in curtea dvs. trebuie pastrata libera. Ar trebui sa sesizati primaria, in scris, cu nr. de inregistrare/ data pentru a planta un semn de circulatie pentru lasarea accesului liber in curtea dvs., numai pentru locatari.