avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 337 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... taxa auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

taxa auto

Mi-am inmatriculat autoturismul anul acesta in ianuarie si am auzit zilele trecute la tv ca s-ar fi dat o ordonanta de urgenta prin care s-ar restitui taxa auto si celor care si-au inmatriculat autovehiculele dupa 15 martie 2013. Exista asemenea ou?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:09, 25 Iunie 2016
Persoanele care au achitat după 15 Martie 2013 timbrul de mediu pentru autovehicule, conform OUG nr. 9/2013, nu pot recupera taxa auto achitată către ANAF

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa auto 2008 bogdan1485 bogdan1485 Buna seara. Am platit taxa auto pentru un autoturism achizitionat din Germania in data de 12.02,2008. Se mai poate recupera aceasta taxa? (vezi toată discuția)
Platesc taxa la un autoturism cumparat de nou in 2009? victorte victorte Buna ziua, Problema sta in felul urmator: in 2009 am cumparat un autoturism nou, din tara (reprezentanta), Euro IV, care atunci era scutit de taxa. Daca ... (vezi toată discuția)
Recuperarea taxa auto 2012 Mario70 Mario70 Pentru a-mi putea recupera taxa auto platita pe data de 20 ianuarie 2012,am recurs la a da in judecata statul.Eu am platit in perioada respectiva taxa auto cu ... (vezi toată discuția)