Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Credit bancar refuzat
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Credit bancar refuzat

Buna ziua.
Am facut o cerere de imprumut la banca. Mi-a fost refuzata pe motiv de instabilitate financiara. Nu am alte rate la alte credite, toate au fost achitate. Salariul era bun pentru suma pe care o vroiam, mi-a spus si ofiterul de credit acest lucru. Pur si simplu nu mi s-a acordat. Am avut mai multe credite la institutii financiare nebancare in ultima perioada, ultimele doua le-am achitat cu doua zile inainte sa fac cererea de imprumut. Poate fi aceasta cauza respingerii? Ce ar trebui sa fac ca pot lua un credit ?
Habar nu am, dar v-aș sugera să consultați un specialist in creditare.
Am inteles, va multumesc mult pentru raspunsuri. Singura solutie este sa mai incerc si alte banci, daca nu, pur si simplu cred ca trebuie sa astept o perioada. O seara placuta!