Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... lntervenient intr-un proces
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

lntervenient intr-un proces

Cu ocazia publicarii listii datornicilor Autoritatea de Supraveghere a datelor cu caracter personal a amendat ANAF-ul ca urmare a petitiei mele pentru "prelucrarea nelegala a datelor cu caracter personal".Cei de la ANAF au contestat procesul verbal si se judeca la tribunal,eu acum pot face o cerere de interventie accesorie in sustinerea Autoritatii pe motivul justificativ ca doresc mentinerea sanctiunii aplicate, sens in care imi apar dreptul la imagine?Nu doresc sa intervin in nume propriu,deoarece daca sanctiunea ramane,ai voi actiona separat.Rog un sfat,va multumesc!
geo-vem, utilizator
Conf.art.61(3)NCPC ,interventia este accesorie cand sprijina numai apararea uneia dintre parti.Intervenita accesorie se formuleaza cu respsectarea preved.art.63 NCPC.
Cunosc acest fapt..intrebarea mea viza alte aspecte,este posibil sa-mi fie admisa cererea?ori nam nici o sansa?!