avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 505 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Firma cu sediul la avocat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Firma cu sediul la avocat

Buna seara,

Pt o firma cu gazdiure de sediu la avocat, am nevoie de declaratie de nesuprapunere?
Ultima modificare: Vineri, 1 Iulie 2016
J1nx, utilizator
Cel mai recent răspuns: J1nx , utilizator 22:18, 14 Iulie 2016
Pt gazduire sediului social la un Cab Indiv sau la o SCA nu este nevoie de o astfel de declaratie. Societatile sau Cabinetele de Avocatura pot incheia un nr. nelimitat de contracte pt gazduire sediu social - singurul aspect de mentionat fiind acela ca durata maxima nu poate depasi 1 an de zile.
Multumesc, dar pe ctr de asisitenta juridica e obligatoriu ca jos la "client/reprezentant" sa fie trecut numele firmei? sau e suficient numele administratorului cu seria si nr ci si stampila socieratii? in contract scrie "gazduire sediu pt sc...." E facut pe 1 an ctr, deci asta nu ar fi o problema
Teoretic ar trebui numele S.C. reprezentata de administrator. Contractul este intre SCA si SC prin adminsitrator.
O intrebare as mai avea, unde gasesc in vreo lege, ceva, partea cu numarul nelimitat de firme care poate fi gazuit la avocat? Am dosar amanat pe tema asta, vor decl de nesuprapunere.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stabilire temporara sediu social srl la cab de avocat ContSters79137 ContSters79137 Am un client care imi solicita stabilirea temporara a sediul unei SC la sediul cabinetului meu. Aveti idee ce acte imi cere registrul comertului, in afara ... (vezi toată discuția)
Firma cu sediu social la cabinet avocat - inregistrare in scopuri de tva madalinaoprea madalinaoprea A reusit cineva sa inregistreze in scop de TVA o societate ce are sediul social la cabinet de avocat, odata cu intrarea in vigoare a Ordinului MFP nr. ... (vezi toată discuția)
Expirare contract sediu social firme olden olden legat de o adresa , [b]apare la ORC N firme[/b] dar firmele in cauza [b]au expirat in baza contractului sediu, [/b]ce trebuie sa faca proprietarul, cei de la ... (vezi toată discuția)