Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Hotarare divort
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Hotarare divort

Buna ziua,
daca divortul s-a pronuntat in 19 mai 2016, hotararea fiind definitiva, cat dureaza pana primesc acasa acte de divort? Mie imi trebuiesc actele urgent.
Multumesc!
avand in vedere ca pana in septembrie este vacanta judecatoreasca, nu cred ca le veti primi prea curand. Depinde si de gradul de aglomerare al instantei la care v-ati judecat. Puteti depune o cerere de urgentare a redactarii si comunicarii sentintei, aratand motivele pentru care va trebuie urgent aceasta hotarare