Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Radiere PFA cu un salariat in concediu de crestere ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Radiere PFA cu un salariat in concediu de crestere copil

Am un angajat pe PFA care este in concediu de crestere copil. Doresc radierea pfa-ului, dar la Registrul Comertului, Anaf face opozitie. Cum pot rezolva aceasta situatie, fara sa astept ca acea salariata sa termine concediul? Multumesc anticipat.
Care este motivul ANAF-ului de va face opozitie?

Legea va da posibilitatea sa concediati un salariat aflat in CCC pentru motive ce intervin ca urmare a reorganizarii judiciare, a falimentului sau a dizolvarii angajatorului, in conditiile legii. (art.60 alin.2 C.mun.)