Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... iesire la pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

iesire la pensie

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti toate variantele de pensionare. Doresc sa ma pensionez cat se poate de repede.
Femeie, 21.11.1960
Vechime 36 ani 10 luni, dintre care 16 ani 6 luni grupa a II-a de munca 100%.
Va multumesc.
Buna ziua,
Va rog frumos sa-mi spuneti cand ma pot pensiona (cat mai repede) in conditiile Legii 142/2016?
Va multumesc.
Nu se schimba nimic.
Ramane valabil raspunsul vechi.
Modificarile aduse la legea pensiilor nu au efect si pentru dvs., ele se refera la cei care solicita pensie anticipata partiala.