Forum Discuţii juridice Executare silită masini gajate
Discuție deschisă în Executare silită

masini gajate

o firma are doua masini gajate la o banca pentru asigurarea unui credit, administratia finantelor vrea sa obtina datoriile de la firma astfel incat a dispus sechestru asupra masinilor.
1. poate ANF sa instituie sechestru fara acordul bancii?
2. ca si administrator al firmei debitoare trebuia in prealabil sa anunte ANF ca are cele dou masini gajate?
La dispozitia de sechestru, raspundeti informand asupra gajului.