Forum Discuţii juridice Executare silită Dosar executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Dosar executare silita

Buna ziua,

Am constatat ca s-a inaintat un dosar din partea firmei ULTIMO PORTFOLIO INVESTMENT (LUXEMBOURG) SA catre mine, de executare silita, desi nu am idee cine sunt si nici date de contact nu au ca sa sun sa intreb despre ce este vorba.
Va rog sa ma ajutati sa inteleg ce se petrece.
Multumesc,
Nu rezolvati cu telefon. Nu este vb de vacanta. Vedeti ce program au, va duceti, copiati dosarul si mai departe va pregatiti o contestatie - pt momentul in care veti fi instiintat, sau daca nu va descurcati apelati la un specialist.
Cabinet de Avocat Dan Antohe a scris:

Buna ziua,

in dosar ar trebui sa va comunice cesiunea.

În lipsa comunicării cesiunii, potrivit dispoziţiilor legale, către debitorul cedat (împrumutatul din contractul de credit), cesiunea de creanţă nu produce niciun efect, astfel că executarea silită demarată de cesionar (firma de recuperări creanțe) este nelegală.

[ link extern ] /

Numai bine!

Buna ziua.
Deja s-a instituit poprirea pe salariu, in urma a doua documente primite de la acelasi executor insa numai una a venot insotita de executare judecatoreasca. Va rog sa-mi spuneti daca poprorea care nu a venit insotita de executare judecatoreasca nu are drept de aplicare asupra salariului. Multumesc