Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Garantie lucrari
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Garantie lucrari

Cum se stabileste la un contract de executie lucrari perioada de garantie pe care executantul trebuie sa o acorde lucrarilor efectuate? Am vazut ca uzual e 24 de luni, dar am gasit si 60 de luni.
Mentionez ca e vorba de un contract consolidare si restaurare a unei cladiri in patrimoniu ( lucrari de rezistenta si arhitectura).
Multumesc!
eu consider ca doar proiectantul ar putea sa stabileasca acest lucru in functie de materialele impuse a fi folosite si de solutia tehnica.