Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... casatorie cetatean roman cu cetatean ucrainean
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

casatorie cetatean roman cu cetatean ucrainean

Amsi eu o problema (mai multe) ne-am casatorit in 2012 eu si sotia mea de origine ucraineanca am tradus toate actele ei legalizate cu apostila si toate cele s-a eliberat actul de casatorie numele ei fiind acolo boico irina dupa traducere. Am mers pt intocmirea permisului de sedere pe teritoriul romaniei acolo pe permis a a fost scris numele boyco iryna acum 2016 s-a nascut copilul nostru am mers pt certificat de nastere la numele mamei apare boyko iryna(pt ca cei de acolo mi-au cerut permisul de sedere al mamei) la primaria noastra nu pot intocmi dosarul pt alocatie copi indemnizatie mama pt ca difera litera i cu y de la numele mamei primaria spune ca cei de la imigrari au gresit .Care e solutia nu mai inteleg nimic
refaceti permisul de sedere.
dar si in pasaportul ei este trecuta tot boyko iryna
traducerea in romana este o problema boico irina=ірина Бойко = iryna boyko iryna boyko are si pe pasaport dar pe certificatul de casatorie dupa traducere este irina boico cea ce si asta e corect dar nu mai stiu ce sa fac cui sa ma adresez