Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... trecerea de la centrala termica de bloc la cea de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

trecerea de la centrala termica de bloc la cea de apartament

Daca Legea Gazelor nu indica necesitatea unei Autorizatii de Constructie privind separarea unui bransament la gaze existent deja, in vederea montarii (doar) in unele apartamente de condominiu de centrale individuale, iar prin Legea in Constructii se cere si acest document, care dintre cele doua legi, necorelate, practic, intre ele, ...prevaleaza (oricum, fiind vorba de o utilitate si nu de o retea de dotarea unei cladiri noi, de o modificare la o instalatie de furnizare a gazului deja existenta, si neconstruind/ daramand nimic din imobil, in raport cu care exista si aviz de proiect tehnic, si accept furnizor de utilitate, si referat de rezistenta a cladirii la perforatiile necesare trasarii tevilor) ?!
A spus cineva ca nu aveti voie, va opreste cineva sa va instalati centrala proprie?