Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Eliminare timbru fiscal
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Eliminare timbru fiscal

Nu am inteles daca OG nr. 17/2015 elimina folosirea timbrului fiscal definitiv, la orice institutie sau doar pentru documentele emise de anaf? De exemplun in cazul dosarului depus la cimitir pentru deshumare mai sunt necesare? Pe site-ul accu scrie ca sunt necesare desi avem cateva luni de cand a aparut Ordonanta.
carmen01011958 nu stie nimeni sa-mi raspunda la intrebare sau nu am adresat intrebarea in forumul potrivit?
piic, utilizator
Scutirea de la plata taxelor extrajudiciare de timbru
"Contribuabilii care solicită eliberarea de certificate, adeverințe sau alte documente Agenției Nationale de Administrare Fiscala sunt scutiți de plata taxelor extrajudiciare de timbru.”
[ link extern ]