Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod CAEN scriere articole in limba engleza
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod CAEN scriere articole in limba engleza

Buna ziua. As vrea sa deschid un SRL-D, avand ca obiect de activitate scrierea de articole in limba engleza, pentru siteuri din strainatate, activitatea fiind doar pe Internet.

Imi poate spune cineva ce cod CAEN s-ar potrivi in acest caz?

Pana acum am vazut codurile acestea:
9003 - activităţi ale ziariştilor independenţi
5819 - alte activitati de editare (dar nu zice nimic de articole in format text)

Multumesc!
CAEN 5819 Alte activitati de editare

Aceasta clasa include:
-editarea (inclusiv on-line ) de :
-cataloage
-fotografii, gravuri şi cărţi poştale
-felicitari
-formulare
-afişe, reproduceri ale operelor de artă
-materiale publicitare
-alte tipărituri
-editări on-line de informaţii statistice sau alte informaţii

Aceasta clasa exclude:
-editarea de ziare exclusiv publicitare, vezi 5813
-furnizarea on-line de programe software (gazduirea de aplicatii si servicii de furnizarea a acestora), vezi 6311
Cornel Vasile, Consilier juridic