Forum AvocatNet Italia Carti de identitate, acte de stare ... Procura
Discuție deschisă în Carti de identitate, acte de stare civila, pasapoarte, vize

Procura

Buna ziua
Tatal meu este in germania si cand a plecat a uitat sa imi faca procura dar in germania este si sora mea sar putea face sa o lase pe ia sa semneze ii locul lui sau sa faca de acolo procura si mama sa o semneze in romania
Buna dimineata,

Nu prea se intelege la ce va referiti exact, dar in mare ideea e ca sea poate procura pentru a imputernici o persoana sa faca, in numele altei persoane (ma refer in special la semnat acte). Cu respectarea unor formalitati in Germania si in Romania, tatal dvs poate imputernici alta persoana sa il reprezinte.

Daca oferiti ceva detalii probabil veti primi un raspuns mai amanuntit.