Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Am imprumutat 400 ron unei cunostinte
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Am imprumutat 400 ron unei cunostinte

Am imprumutat suma de 400 ron unei cunostinte pt 2-3 zile. A trecut mai bine de 30 de zile si nu mi-a inapoiat bani. Ca dovada am un mesaj pe WhatsApp si un numar de telefon. Am timis SMS si messaje vocale dar nici un raspuns. Nu o mai vad prin cartier, se pare ca s-a mutat, ii stiu blocul si apartamentului, nu m-am simtit confortabil sa sun la usa. Exista o cale de a-mi recupera banii? Unde trebuie sa ma adresez?
Va multumesc,
Daca amiabil nu puteti solutiona,fie faceti plangere la politie fie va adresati instantei de judecata
Constientizati insa ca exista si posibilitatea ca sa nu puteti recupera imprumutul ,persoana putand sa nu fie solvabila