Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Registrul unic de control- schimbare denumire societate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Registrul unic de control- schimbare denumire societate

Buna ziua,
Societate infiintata in 2003 (srl).
in 2010 se schimba denumirea societatii si administratorul.(sediul social ramane acelasi)
Este necesara achizitionarea unui nou registru unic de control?
Va multumesc pentru raspuns.

Nu sunteti obligata sa va cumparati un nou registru. Legea 252/2003 prevede achizitionarea unui registru doar la infiintare in termen de 30 de zile. In opinia mea scrieti pe prima pagina linga denumirea veche si denumirea noua a societatii.
Multumesc ptr raspuns.