Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Anulare cerere chemare in judecata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Anulare cerere chemare in judecata

Buna ziua! Am depus notificare de dare in plata, iar banca a contestat-o, am primit acasa comunicarea de la judecatorie, dar in contestatia depusa de catre banca apare numele meu si al altei persoane pe care nu o cunosc, care locuieste la aceasi adresa cu mine si are CNP-ul sotiei, cu siguranta au gresit, in loc sa treaca numele sotiei, au trecut numele altei persoane! Care ar fi procedura pe care trebuie sa o urmez? Trebuie sa depun intampinare, sau sa cer anularea cereri de chemare in judecata? Va multumesc!
Buna ziua,
Este evident ca e eroare materiala deci depuneti intampinare.
Va puteti lega si de chestia cu numele dar ar fi de preferat sa o faceti printr-un avocat.
Va multumesc! Asa o sa fac!