Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revisal

cum pot reactiva un salariat care a fost radiat din noul revisal ? ati mai avut asa caz?
multumesc
Il introduceti din nou.

Dupa radierea unui salariat, in cazul in care acesta va fi reintrodus in aplicatie, este necesar ca datele acestuia sa fie introduse si transmise catre ITM, pe rand, pentru fiecare modificare survenita in detaliile angajatului in cauza, incepand cu valorile valabile la data intrarii in vigoare a HG 500/2011 privind registrul general de evidenta a salariatilor (01.08.2011) sau la data inceperii activitatii, daca aceasta este ulterioara datei de 01.08.2011, in vederea constituirii istoricului.
am incercat sa-l introduc dar imi spune ca e deja existent si cand ma duc pe contracte sa inregistrez nu mi-l gaseste ca cnp
nu stiu unde sa ma duc sa-l reactivez ca cnp
Dupa radierea c.i.m., ati radiat si salariatul ?
am radiat direct salariatul. nu am stiut