Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Modificari salariale institutii bugetare 01.08.2016
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Modificari salariale institutii bugetare 01.08.2016

Buna ziua!
1 As dori sa stiu cum se efectueaza modificarile salariale pentru personalul contractual si functionarii publici incepand cu data de 01.08.2016, conform OUG 20/2016 care lucreaza intr- o primarie deoarece in anexele 1 si 2 se vorbeste despre personal medical si profesori ?
2. Termenul de 20 de zile lucratoare este valabil in acest caz?
3. Va mai apare o noua Hotarare de Guvern pentru inscrierea in REVISAL a functionarilor publici sau lucram de pe HG 500/2011?
4.Primarul si Viceprimarul trebuiesc inregistrati si ei in REVISAL?
In REVISAL vor fii inscrisi toti functionarii, deci si primarul si viceprimarul. Salariul se raporteaza la Ordonanta 9/2008 la care se adauga marirea de 10 respectiv 12%.